Online Eurokalkulačka:
SKK
SKK
EUR
EUR
Využite akcie, ktoré vám ponúkajú partneri portálu Globaldom.sk.

  Zobraziť všetky akcie

NAJNOVŠIE

Teleskopické Multi-krídlové brány.
Máte problémy s priestorom na odsuv Vašej brány ? Riešením je systém Telescopico multi-anta ...
Nové 4K IP kamery Dahua v rozlíšení 3840x2160 px.
Nové 4K IP kamery Dahua v rozlíšení 3840x2160 px. ...
Nové IP video vrátniky Dahua.
...

NÁHODNÉ

Montáž núteného vetrania do bytových domov
Pre spoločenstvá vlastníkov bytov ponúkame montáž núteného vetrania s rekuperáciou za akcio...
Bramac SOLAR
Solárny systém Bramac..... dodávka škridly Bramac a vykládka grátis nad 50tis SK výpočet s...
Tehla TERMOBRIK
...

PONUKA PRÁCE

PRÁCU PONÚKAJÚ

sadrokartonista
Hľadáme pracovníkov na pozíciu sadrokartonista Platové podmienky dohodou po osobnom pohovore...
Montážnik sadrokartónu
Hľadáme šikovných a zručných montérov sadrokartónu do TPP alebo na živnosť. Ponúkame spoluprácu jedn...
Zatepľovač
Hľadáme zatepľovačov pre Banskú Bystricu....

  Zobraziť všetky ponuky


PRÁCU HĽADAJÚ

Technické opravy v domácnosti - hodinový manžel
Služba hodinový manžel je všestranný opravár, vykonávam technické opravy v domácnosti, vodoinštalaté...
rekonštrukcie-sadrokarton-obklad-dlažba
obklady-dlažbi-malovanie,sadrokarton,zateplovanie,...
Maliar a iné stavebné práce
Ponúkam: maľovanie bytov a iných priestorov podľa mnohých vzorkovníkov farieb, stierkovanie, obklad...

  Zobraziť všetky ponuky

ANKETA

Akým spôsobom ste financovali Vaše bývanie?

v hotovosti
49 2742(32%)

hypotékou
35.5 1969(23%)

bývam v podnájme
34 1868(22%)

iným spôsobom
34 1895(22%)

Hlasovalo: 8474

STAVEBNÝ TRH

stavebný trh

Akcia Vyčistime si Slovensko odhalila 1 038 skládok

 « späť na úvodnú stránku

BRATISLAVA 5. júna - Počas 1,5-mesiaca trvajúcej akcie Vyčistime si Slovensko nahlásili občania, obce či občianske združenia 1 038 nelegálnych skládok. Od 22. apríla až do dnešného Svetového dňa životného prostredia sa odpadovým firmám podarilo vyviezť 830 ton odpadu a úplne vyčistiť 54 rôznych skládok v 40 lokalitách Slovenska. Ako na dnešnej tlačovej besede povedala Kateřina Věntusová z Greenpeace Slovensko, za celkovú likvidáciu - odvoz aj uloženie na oficiálne skládky zaplatili odpadové firmy približne 1,6 milióna korún. Pritom podľa odhadov je približne 800 ton odpadov na čiernych skládkach len v Trenčianskom kraji, zdôraznila Věntusová za spoluorganizátora akcie.

Odhaduje sa, že na celom Slovensku je približne 6 000 nelegálnych skládok. V tých, ktoré sa vyčistili sa našiel napríklad aj biologický a stavebný odpad, no aj nebezpečné odpady ako oleje, farby či pneumatiky. Pri ich likvidácii bola nasadená i ťažká technika. Recyklovateľné a tiež nebezpečné odpady sa vždy odstránili ako prvé, doplnil hovorca Greenpeace Slovensko Juraj Rizman. Paradoxom podľa neho je, že biologický odpad, ako haluze, a PET fľaše sa často nachádzal na skládkach pri obciach a mestách, ktoré majú separovaný zber. Ako vzorové príklady obcí, kde sa na podnet ich obyvateľov zlikvidovali čierne skládky, uviedol minister životného prostredia Jaroslav Izák napríklad Moldavu nad Bodvou, Tornaľu, Čečejovce, Včeláre či Drienovec. Najviac hlásili skládky z východného Slovenska.

Pilotná akcie na odhaľovanie a likvidáciu čiernych skládok sa dnes končí len čiastočne, povedal na tlačovej besede Izák. Skládky, ktoré sa nestihli počas nej vyčistiť, a je ich väčšina, budú ďalej riešiť úrady životného prostredia. Všetkých 1 038 nelegálnych skládok úrady životného prostredia evidujú. Minister životného prostredia chce zároveň presadiť separovanie odpadu na všetkých základných školách. Sľubuje nekompromisný boj, prísne pokutovanie všetkých, ktorí čierne skládky vytvárajú. Pomôcť by mu v tom mali aj pripravované zákony o obaloch a o odpadoch. V súčasnosti môže fyzická osoba za porušenie zákona o odpadoch dostať pokutu do 5 000 korún, právnická až do pol milióna. Izák zároveň vyzval všetkých, aby aj ďalej nahlasovali nelegálny skládky. "Všetci musíme mať otvorené oči voči tomu, čo sa okolo nás deje," povedal.

Do spoločnej akcie Ministerstva životného prostredia SR a Greenpeace Slovensko sa zapojilo aj Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS). Zvážanie odpadu z nelegálnych skládok a ich uloženie na oficiálnych skládkach zaistili odpadové firmy - A.S.A. Slovensko, Brantner Slovakia, Marius Pedersen a V.O.D.S/ AVE SK odpadové hospodárstvo. Akciu tiež finančne podporili firmy Slicpen, Envi-pak, Natur-pack a U.S. Steel Košice.
SITA