Online Eurokalkulačka:
SKK
SKK
EUR
EUR
Využite akcie, ktoré vám ponúkajú partneri portálu Globaldom.sk.

  Zobraziť všetky akcie

NAJNOVŠIE

Teleskopické Multi-krídlové brány.
Máte problémy s priestorom na odsuv Vašej brány ? Riešením je systém Telescopico multi-anta ...
Nové 4K IP kamery Dahua v rozlíšení 3840x2160 px.
Nové 4K IP kamery Dahua v rozlíšení 3840x2160 px. ...
Nové IP video vrátniky Dahua.
...

NÁHODNÉ

Pohony vstupných brán Came, Nice
Rozšírili sme sortiment ponúkaných služieb o montáž pohonov vstupných brán ( posuvných, k...
Čistička odpadových vôd
Malá domová čistiareň je určená pre rodinné domy a chaty. Úžitková hranica do štyroch os...
Schodolez pre imobilné osoby CLIMBER
Schodolez na prepravu imobilných osôb na mechanickom invalidnom vozíku. Potrebuje obsluhujúcu os...

PONUKA PRÁCE

PRÁCU PONÚKAJÚ

Pomocné pracovné sily
Na realizáciu Našich prác prijmeme: pomocné pracovné sily. požadujeme prax,spoľahlivosť,ochotu c...
člen zásahovej motorizovanej hliadky
výkon práce v zásahovej motorizovanej hliadke na preverenie poplachového signálu na pripojených obje...
Hľadáme obchodných partnerov
Naša spoločnosť je výhradným distribútorom automatických systémov Beninca pre Slovenskú republiku....

  Zobraziť všetky ponuky


PRÁCU HĽADAJÚ

Plyn,Voda,Kúrenie
Ponukam stavebne prace:Plyn,Voda,Kúrenie Zámočníčke prace,Prestavba bytovych jadier. Plyn,Montáž p...
zateplovač, fasádnik
viac info na http://www.tatrastav.eu/praca ...
Nízkoenergetické domy, E- HOUSE
Nízkoenergetické domy až na kľúč, ekologické technológie,dozorovaná výroba, certifikát RAL, výstavba...

  Zobraziť všetky ponuky

ANKETA

Akým spôsobom ste financovali Vaše bývanie?

v hotovosti
53.5 1887(35%)

hypotékou
35.5 1226(23%)

bývam v podnájme
34 1166(22%)

iným spôsobom
32.5 1112(21%)

Hlasovalo: 5391

STAVEBNÝ TRH

stavebný trh

Letné záhrady na košickej Hlavnej musia zmeniť vzhľad

 « späť na úvodnú stránku

KOŠICE 9. mája - Letné záhrady na košickej Hlavnej ulici v pešej zóne nadobudnú iný vzhľad ako dosiaľ a ich prevádzkovatelia majú čas zmeniť ich do roku 2010. Informoval o tom dnes na tlačovej besede riaditeľ Útvaru hlavného architekta mesta Martin Drahovský. Dodal, že nové podmienky schválilo vedenie mesta.

Najdôležitejšou podmienkou je, že letnú záhradu môže mať len zariadenie, ktoré má vchod z Hlavnej ulice. Ako informoval Drahovský, záhrady po novom musia byť umiestnené čo najbližšie k podniku, ktorý má vchod z Hlavnej ulice a nemôžu mať výčapné zariadenia. Musia byť priehľadné a nesmú mať bočné krytie ani vyvýšené pódium, ak tam bude ohrádka, tak maximálne len do výšky kolien prípadne do pása. Namiesto rôznych foriem zastrešenia môžu mať len rozkladaciu markízu, ktorá nemôže byť krikľavá a mať reklamy. Všetky záhradky musia mať viditeľnú informáciu, kde je k dispozícii toaleta. Záhradky môžu záujemcovia zriaďovať až po skončení Dní mesta Košice a v prevádzke môžu byť maximálne do konania košického Medzinárodného maratónu mieru. Je to len stručný výpočet podmienok, podrobnosti záujemcovia získajú na správe mestských komunikácií, ktorá vydáva povolenia na zriaďovanie letných záhradiek.

„Museli sme prikročiť k stanoveniu jasných pravidiel a podmienok. Reagovali sme tým na sťažností ľudí, ktorým prekážalo, že niektoré letné záhrady bránili vo výhľade a svojím vzhľadom de facto degradovali architektonický výzor Hlavnej ulice. Do niektorých záhrad si majitelia zaviedli vodu a odpad zaústili do kanalizácie na odvod dažďovej vody, ktorá sa potom upchávala,“ vysvetlil Drahovský.

Novopovoľované letné záhrady musia spĺňať podmienky, ostatní prevádzkovatelia, ktorí do letných záhrad investovali nemálo finančných prostriedkov, sa musia týmto podmienkam prispôsobiť do roku 2010.
SITA